In dit najaar hebben twee inspectieavonden plaatsgevonden. Dat was best spannend voor de aanwezigen aangezien het een direct contact was tussen de inspecteurs van de asbestlaboratoria en de toezichthouders van de Omgevingsdiensten en Nederlandse Arbeidsinspectie (NLA). Gelukkig was de sfeer zodanig dat er een open houden ontstond en er veel interessante kwesties aan bod zijn gekomen. Kortom, geslaagde inspectieavonden!
De eerste inspectieavond was op 28 oktober bij de Omgevingsdienst Rivierenland in Tiel. Ruim 50 deelnemers waren hierbij aanwezig. De tweede inspectieavond was bij Van der Valk te Zwolle op 6 november en waren ook zo’n 50 personen aanwezig. Bij elke bijeenkomst waren steeds andere labs vertegenwoordigd, zodat zoveel inspecteurs en laboranten in de gelegenheid waren om aanwezig te zijn.
Beide avonden stonden onder leiding van Bob Vijge. Bob is werkzaam bij SGS Search en ook deelnemer aan het bestuur van de Sectorcommissie Asbest binnen Fenelab. De inleidingen werden verzorgd door Gerhard Hennekij van Shami Inspecties BV, Oebele Struijk namens de Omgevingsdiensten en Victor Kin en Willem Lubeck, beiden namens de NLA.
Cases
Gelukkig viel het niet stil na de inleidingen, integendeel. De tongen kwamen vooral los bij de enkele voorbeelden van projecten die de NLA en Omgevingsdiensten presenteerden waar wel e.e.a. mis was gegaan bij de eindbeoordeling door asbestlabs. Ook werden knelpunten naar voren gebracht bij situaties dat de norm (NEN2990) bij de eindbeoordeling na asbest saneren, niet zo duidelijk is voor iedereen. Dat geeft vaak discussie in de praktijk tijdens of na een project. Naast dat er ter plekke de zaken goed doorgesproken konden worden, is ook afgesproken dat Fenelab hierover verder in gesprek gaat met de toezichthoudende instanties. Belangrijk is het vertrouwen over en weer en dat we ‘on speaking terms’ blijven met elkaar. Daar heeft deze avond zeker aan bijgedragen, concludeerde avondvoorzitter Bob namens de aanwezigen.
De avonden sloten beiden af met een borrel, een hapje en veel goede gesprekken. Een vervolg smaakt zeker naar meer!
![]() | ![]() |