Parallelsessies Inspiratiedag 2025

Na de hoofdlezing door Yola Wanders en de break-out kun je je tijdens de Inspiratiedag laten inspireren door branchegenoten. Hoe zetten zij de mogelijkheden om bij te dragen aan een goede veiligheidsbeleving. Hierover kom je meer te weten tijdens de parallelsessies. Bekijk hieronder het overzicht, laat je inspireren en ga in je eigen organisatie aan de slag.


1. 


door: Roeland Nieuweboer, voorzitter Raad van Bestuur RvA

2. De rol van normalisatie op veiligheid in Nederland

Naast dat NEN het schemabeheer uitvoert voor de Veiligheidsladder (SCL), ontwikkelt zij samen met de markt vele normen in diverse werkvelden op het gebied van veiligheid. NEN gaat graag met de laboratoria en inspectie-instellingen in gesprek om vast te stellen waar bestaande en nieuwe normen de veiligheid in het algemeen en het veiligheidsgevoel op een hoger level kan brengen.

door: Maud Damme, Strategisch Relatiemanager NEN

3. Veilig op Tijd

Veel systemen in onze huidige samenleving zijn afhankelijk van de beschikbaarheid van een tijdsignaal. Dit komt doordat computersystemen en communicatieapparatuur, op de achtergrond, tijdstempels gebruiken om veilige verbindingen op te zetten en betrouwbaarheid van informatie te verifiëren. Lang niet iedereen is zich hiervan bewust. Met deze presentatie zetten we mensen aan het denken over vragen zoals: waar komt mijn tijdsignaal vandaan; is de beschikbaarheid van mijn tijdsignaal gegarandeerd; hoe betrouwbaar is mijn tijdsignaal; en wat zijn de gevolgen als het mis gaat.

door: Erik Dierikx, Principal Scientist Electricity & Time VSL


4. Arboveiligheid bij gevaarlijke stoffen

door: Erik van Deurssen, RPS

5. Herkennen van en reageren op grensoverschrijdend gedrag

door: Pita Mol, trainer en adviseur ARQ Nationaal Psychotrauma Centrum

6. Hoe houden we de uienteelt en andere gewassen veilig?

door: Pieter Vos, directeur HLB

7. SCL en 5S
De Safety Culture Ladder (SCL) draait om veilig werken en weer gezond thuiskomen. Met de SCL wordt aangegeven hoe het gesteld is met veiligheidsbewustzijn op de werkvloer. 5S is een methode om de werkplek opgeruimd, schoon en efficiënt te maken. 

door: Ties Joosten, divisiedirecteur KIWA Infra & Sport

Wilt u op de hoogte blijven? Schrijf u in voor onze nieuwsbrief.